V zimě na kole bez mrazu? Aneb na Mallorcu mimo sezónu

Chtěli byste jezdit celý rok na kole ale zima a mráz vás donutí zajet spíš pod peřinu? Zkuste peřinu vyměnit za výlet na ostrov ve Středozemním moři.


Středomořské ostrovy jsou v létě zahlceny turisty ale mimo sezónu Vám nabídnou zajímavé trasy pro cyklisty s nádhernými výhledy a překrásnou krajinou.


Nejkrásnější a nejrozmanitější ostrovy pro cyklisty jsou Mallorca a Korsika. Ale jak s kolem na ostrov, říkáte si? Jednoduše, leťte. Jak lze cestovat s kolem v letadle se dočtete v našem dřívějším článku na blogu https://www.leaderfox.cz/cs/content/show-alias/cestovani-s-kolem-letadlo.

Pokud jste dobrodruzi, můžete se vydat i autem. Cesta trvá přibližně dva dny a na ostrovy v pravidelných intervalech odjíždí trajekt. Případně si kolo můžete bez problémů půjčit i přímo na ostrově. Cap De Formentor, Mallorca


Mallorca je velice oblíbenou turistickou ale i cyklistickou destinací. Na celém ostrově je perfektně řešená infrastruktura a křížem krážem můžete projet celý ostrov na kole po kvalitních silnicích nebo se vydat do rozmanitého terénu.


Španělská Mallorca je sice malý ostrov, jeho rozloha je menší než rozloha Zlínského kraje, avšak příroda i terén je na každém koutě ostrova zcela odlišná a nepřestane vás překvapovat. Pokud si chcete užít sportovní výkon, můžete vyrazit do hornatého terénu na severní a severovýchodní pobřeží. Na jižní části ostrova si přijdou na své zase ti, kteří hledají příjemné a klidné trasy v nížinách.


Díky turistické oblíbenosti nebudete mít problém sehnat kvalitního průvodce a mapy tras. Všechny silnice jsou přehledně značeny a cyklotrasy jsou pro lepší orientaci lemované dřevěnými směrovkami Ecovies. Pro začátek výletů můžeme doporučit na západě například místa Andratx, Sóller, Pollença nebo Lluc, na severovýchodě Arta. Na jihovýchodním cípu je nejlepším startovním místem Felanitx, ze kterého lze vyšlápnout na Sant Salvador s dechberoucím výhledem po okolí, a s pomocí další dopravy i na další vrchol Puig de Randa, který nabízí podobně krásné panorama.


Velkou výzvou je také dojet na kole na turisticky velmi atraktivní místo, kam většina lidí jezdí autem nebo autobusem. Tím místem je maják Far de Cap Formentor ležící na nejsevernějším místě ostrova. K majáku vede úzká klikatá silnice, na které vás nepřestanou uchvacovat výhledy na nádherné křišťálově čisté modré moře střídající se s cestičkou mezi světlými útesy a skalami. V sezóně je cesta velmi rušná, ale řidiči aut jsou k cyklistům velmi ohleduplní. Mimo sezónu bude ale výšlap rozhodně příjemnější. Cesta k majáku z městečka Port de Pollença je dlouhá 13,5 km a musíte na ní překonat dvě delší stoupání. Po cestě si ale můžete odpočinout na nejkrásnější písečné pláži Platja de Formentor na Cala Pi de la Posada nebo na vyhlídce Mirador del Mal Pas, kde se z výšky téměř 300 m.n.m. můžete kochat překrásným výhledem na cíl cesty i vedlejší ostrůvek Es Colomer.


Letenky i ubytování na Mallorce bývají mimo sezónu za velice příznivé ceny a rozhodně tam nebudete na kole mrznout ani v zimě.


Už jste na Mallorce byli? Že by vás zajímala i zmíněná Korsika? Další článek, kam na kole v zimě bez mrazu již připravujeme :)


Zdroje: https://kolo.cz/clanek/mallorca-k-majaku-na-cap-formentor

https://www.nakole.cz/clanky/1368-na-kolo-i-v-zime-stredomori-je-rajem-mimosezonnich-cyklistu.html


Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016