Cyklistika jako cenově dostupný koníček

To, že je cyklistika jedním z nejoblíbenějších sportů, není náhoda. Jednak se při ní dostanete na čerstvém vzduchu do míst, kam byste pěšky nedošli, také si příjemně procvičíte celé tělo, a navíc je to cenově dostupný koníček.


To, že kolo dnes má doma téměř každý Čech, svědčí o obrovské popularitě tohoto sportu. Na rozdíl od jiných sportů se na kole učíme jezdit už v dětství a je to dovednost zcela základní, která nemá pravidla a nezapomíná se. Nepotřebujeme k ní spoluhráče, protihráče, rozhodčí ani hřiště. Jediné, co je třeba, je kolo.


Do nového kola můžeme investovat od několika tisíc až po desetitisíce, ale také můžeme zabrousit do bazarů nebo si půjčit kolo od kamaráda. Nějaké to erární kolo má skoro každá rodina. Nejde totiž jen o sportovní výkony, ale také o dopravní prostředek. V tomto ohledu je kolo jedinečným a nenahraditelným vynálezem, který je zcela ekologický, rychlý, pohodlný a nenáročný na údržbu. Prostě dopravní prostředek budoucnosti. Pohonem jsou vaše svaly, nepotřebujete řidičák a nejste omezeni dopravní infrastrukturou.


Co se týče další výbavy, neměli byste zapomínat na bezpečnostní prvky, z nichž na prvním místě je přilba, dále pak reflexní prvky, světla, zámek a zvonek. Ale i tohle všechno včetně držáku na pití, lahve a rukavic můžete pořídit za pár stovek.


Pokud si chcete ježdění ještě víc užít, kupte si cyklistické kalhoty a dres, případně kolo s nášlapnými pedály a speciální boty. Milovníci cyklistiky by určitě věděli, za co utrácet peníze, ale pokud nejste nároční a nejezdíte každý den desítky kilometrů, bude vám stačit základní výbava a vše další můžete dokoupit podle aktuální potřeby.


Cyklistika je tedy nejen příjemný a přirozený pohyb na čerstvém vzduchu, ale také praktický dopravní prostředek. Dovolit si tenhle koníček může zkrátka každý.

Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016