Cyklistické rekordy 5

Poslední z naší série článků o cyklistických rekordech posouvá hranice lidských možností ještě o kousek dál. Nechte se ohromit a inspirovat!


Nejdelší vzdálenost za hodinu
Konečně rekord, který si můžete vyzkoušet i vy! Co takhle zkusit překonat světové maximum, kterým je 37 km a 417 m ujetých na kole za hodinu? Samozřejmě záleží na tom, v jakém terénu pojedete. Rekordmanem je Američan Erik Skramstad, který to zvládl na závodní dráze. Za minutu průměrně objel více než jedno kolo dlouhé přes 600 m.


Minuta na rotopedu
I tohle se dá zvládnout, i když asi těžko překonáte světový rekord. Tím je neuvěřitelných 3 060 m za minutu. Na kontě ho má Miguel Angel Castro, který tak překonal svůj vlastní předchozí světový rekord z roku 2009. Nejezdí ovšem na rotopedu, ale na svém silničním kole připevněném k zemi a připojeném k počítači.


Ze severu na jih Británie
Cyklisti ve Velké Británii mají oblíbenou trasu: z nejsevernějšího bodu své země na nejjižnější. Vzdušnou čarou je to 970 km, takže pořádný výlet. Nejrychlejším mužem na klasickém kole je Gethin Butler s 44 hodinami, 4 minutami a 19 sekundami. Ale rekord drží Andy Wilkinson, který to dokázal za 41 hodin, 4 minuty a 22 sekund na lehokole.


Nejvyšší výšlap s umělou nohou
Kardung La v Indii je se svou výškou 5 359 m třetí nejvyšší silniční sedlo na světě. Aditya Mehta tam dokázal vyjet v roce 2014 na kole, a to s protézou místo nohy. Stal se tak prvním hendikepovaným cyklistou, který zdolal tak vysoký cíl.


Nejvyšší cyklistická expedice
Není tu řeč o výšce cyklistů, ale o nadmořské výšce jejich trasy. Indická armáda uspořádala „Conquest de Himalayas Cycling Expedition 2014“, a jak už název vypovídá, vojáci se na kolech vydali do nejvyššího pohoří na světě. 10 vojáků ujelo v nepříznivých podmínkách 682,6 km v nadmořské výšce od 2 700 do 5 800 m.


Zdroj: http://road.cc/content/feature/214554-13- fastest-longest- and-maddest- cycling-world- records, http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/cycling- no-hands- distance-in- 1-hour, https://www.limcabookofrecords.in/sub-records.aspx?id=5

Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016