Cyklisti na běžkách 2

Pokračujeme tipy na běžkařské výlety, které vám mimo cyklistickou sezónu rozproudí krev v žilách a nabudí vás na jarní návrat do sedla!


Moravskoslezský kraj

1. Z Červenohorského sedla na Praděd

Z Červenohorského sedla můžete vyrazit k různým cílům, ale určitě stojí za to vystoupat na Praděd. Cesta tam vede pochopitelně většinou do kopce, ale díky tomu, že se nachází v nadmořské výšce nad 1000 metrů, slibuje opravdu krásné výhledy a sněhovou pokrývku tu běžně najdete déle než tři měsíce v roce. Na chatu Švýcárnu se můžete dostat buď náročnější trasou po hřebenovce přes Klínovec a Výrovku, nebo po modré k rozcestí nad Petrovkou a odtud vlevo po zelené. Trasa z Červenohorského sedla na Praděd dlouhá 8,5 km je součástí Jesenické magistrály, která celkem měří 25 km a vede po jihovýchodním hřebenu Hrubého Jeseníku.Olomoucký kraj

2. Objevte Rychlebské hory

Středně náročný okruh pro milovníky výhledů a pohledů do údolí měří 15,5 km a částečně vede po česko-polské hranici. Vyrazte z obce Travná na rozcestí Nad pramenem a po zelené k restauraci Celnice. Přes rozcestí Nad Travnou a Pod Bílou skalou vystoupejte na Borůvkovou horu, kde najdete rozhlednu a překrásný výhled. A pak už hurá zpátky k Celnici a do Travné. Určitě se budete často zastavovat, abyste se při dobrém počasí pokochali panoramaty, takže se připravte na celodenní výlet.


V Olomouckém kraji můžete také vystoupat na vrchol Králického Sněžníku. Náročná 24,5km trasa prověří vaši výdrž i svalovou hmotu!


Ústecký kraj

3. Na běžkách po Krušných horách

Skrze Krušné hory vede Krušnohorská magistrála dlouhá 242 km, po které můžete jezdit na běžkách i na kole. V obou případech vás čeká krásná příroda plná lesů a luk a spousta možností, kam zamířit.


Vyzkoušejte například trasu na náhorní planině u Božího Daru, která se nachází v nadmořské výšce přes 1000 m a zahrnuje rozlehlé roviny plné rašelinišť.


Speciálně pro běžkaře je upravená Krušnohorská bílá stopa, kterou udržuje Krušnohorský klub a nabízí stopy pro klasiku i bruslení. Trasy vedou od střediska Lesná na pomezí Mostecka a Chomutovska přes Klíny, Dlouhou Louku, Bouřňák, Fojtovice a Telnici.  


Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016