Časopis Cykloservis: Test nového krosového kola Leader Fox Paradox 2018

Jízdní kola pro sezónu 2018 už pomalu míří do prodeje. Jedním z nich je také nová řada krosového kola Leader Fox Paradox, která se podrobila testování týmu z časopisu Cykloservis. 

Ohodnotili novinku od rámu až po gripy. Jaké jsou jejich dojmy z kola a jak dopadlo testování?

"Fantastické byly od prvních metrů anatomicky tvarované gripy, jejichž dvojí směs i tvar jsou přímo návykové, a totéž platí u zmíněného sedla Selle Royal Verve, které je na první pohled spíše kratší, s vyššími bočnicemi. Jeho tvar i míra polstrování jsou i při delší jízdě rozmazlující, nechybí ani plastová ochrana bočnic. Shodné sedlo se pro příští rok opakuje na všech výše postavených modelech Leader Fox."

"Promyšlená je i sestava komponentů pohonu, řazení a brzd. Přehazovačku a páčky Shimano SLX doplňuje přesmykač Deore a kliky z téže sady, ovšem v černě elegantní „krosové“ modifikaci s převodníky 44/32/24. Výsledná převodová kombinace s desítkovou kazetou 11 – 34 je v praxi naprosto ideální."

"Obutí je naprosto luxusní jak svou přilnavostí či odolnou směsí, tak použitým vzorkem. Ten dokáže být velmi rychlý na asfaltu a současně až nečekaně schopný mimo něj. Šířka 40 milimetrů se jakožto univerzál zdá být rozumná, světlost okolo plášťů v přední vidlici i zadní stavbě však umožňuje montáž podstatně širších variant a během okamžiku může vzniknout zajímavý kříženec krosu a 29" biku."

"Byť to může ve spojení s krosovým kolem znít netradičně, tak si Paradox skvěle užijeme na točitých pěšinách s méně členitým podkladem. Stejně tak v terénních výjezdech, nejsou-li plné kořenů a kamenů, byl projev až nečekaně suverénní. Leader Fox Paradox tedy zdaleka není jen krosem, jenž by uměl jezdit pouze rovně po asfaltu, ale jeho naladění je zdařilým mezistupněm ke sportovnímu biku. Při jízdě totiž dokáže pobavit!"

Celý článek si můžete přečíst v příloze tohoto příspěvku nebo v tištěném provedení časopisu Cykloservis. Vydání č.19 je již v prodeji v cyklistických a sportovních prodejnách, v novinových stáncích, u předplatitelů a v elektronické podobě na Alza.cz

Všechny parametry kola najdete na našem eshopu: http://bit.ly/Leader_Fox_Paradox_2018

Přílohy:

Cykloservis 2017_19_LeaderFox_Paradox.pdf 274.94 kB
Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016